STYCZEŃ 2019

Audycja muzyczna

"Karnawał w rytmie samby"

 

4 stycznia br.  z aparatem odwiedziliśmy Społeczną Szkołę Podstawową w Toruniu gdzie wraz z dziećmi rozmawialiśmy o karnawale oraz wspólnie potańczyliśmy w rytm gorącej samby.

Wyjątkowym gościem audycji był Mistrz Polski DJ'ów - DJ Pac1, który opowiedział dzieciom o instrumencie muzycznym - o GRAMOFONIE

1/1

1/1

1/1

BAL KARNAWAŁOWY

w rytmie samby

18.01.2019

 

Mamy KARNAWAŁ!!! więc bawmy się! :)

 

Dziś z aparatem odwiedziliśmy Przedszkole Smerfny Gaj w Toruniu. Dzieci z przedszkola były wzorowo przygotowane do wspólnej zabawy - miały piękne stroje i uśmiechy od ucha do ucha. Do wspólnej zabawy nie trzeba było też namawiać panie wychowawczynie, które wraz z dziećmi dały się ponieść gorącej sambie. Na balu nie zabrakło bajkowej defilady, wspólnych tańców, wesołego pociągu oraz wybory Króla i Królowej Balu :)

Był też wyjątkowy gość - pan Paweł, zawodowy DJ, który zaciekawił najmłodszych gramofonem. Po dzisiejszym balu nie jedno dziecko wymarzyło sobie by w przyszłości zostać prawdziwym DJ'em.

1/1

LUTY 2019

Audycja muzyczna "Świat gitary"

 

 

Kiedy w lutym 2016 roku zagraliśmy audycję muzyczną "Świat gitary" nie spodziewaliśmy się, że rodzina gitar wzbudzi tak wielką sympatię wśród dzieci i wychowawców. Co roku otrzymaliśmy prośby o gitarową audycję, jednak staramy się by tematy naszych muzycznych spotkań zbyt często się nie powtarzały i za każdym razem były niespodzianką dla najmłodszych.

Po wielu prośbach, po 3-letniej przerwie w naszej ofercie pojawiła się audycja "Świat gitary", nasz grafik na luty zapełnił się w ekspresowym tempie :))))

6 lutego br. z aparatem odwiedziliśmy Przedszkole Miejskie Nr 14 w Toruniu. Przedszkolaki poznały   5 gitar: klasyczną, akustyczną, elektryczną, basową oraz odmianę gitary basowej - fretles.

1/1

1/1

1/1

MARZEC 2019

Audycja muzyczna

"Wiosna w eterze"

 

 

W marcu podczas audycji „Wiosna w eterze” wraz z dziećmi poszukujemy pierwszych oznak wiosny.


Gościem specjalnym audycji są ukraińscy muzycy – wirtuozi akordeonów guzikowych.
Dobór utworów podczas audycji nie jest przypadkowy – to najpiękniejsze utwory, których tematem jest budząca się po zimie przyroda.


Pan Jarek opowiada dzieciom o budowie akordeonu, a miłą muzyczną niespodzianką jest instrument - concertina.

Z aparatem odwiedziliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Toruniu. (6.03.2019)

1/1

8.03.2019

UKULELE DAY

 

Stało się! UKULELE DAY za nami! :)

Jesteśmy już po pierwszych zajęciach nauki gry na ukulele. Nowi uczniowie poznali budowę ukulele, a nawet zagrali pierwsze dźwięki pod okiem pana Tomasza Kurjaty.

Miło nam poinformować, że utworzyły się 2 grupy :)


Kolejne zajęcia w czwartek 14 marca.

Zapraszamy osoby zainteresowane nauką gry na ukulele - kontakt@wtsart.pl

1/1

1/1

KWIECIEŃ 2019

Audycja muzyczna

"Odkryjmy instrumenty na nowo - muzyka współczesna"

 

4 kwietnia br. wraz z dziećmi z Przedszkola "Ślimaczek" w Krobi szukaliśmy nowych brzmień instrumentów. Gośćmi specjalnymi tego wydarzenia był akordeon i wiolonczela.

 

Pan Jarek za pomocą magicznego garnka wyczarował nie smaczną zupę a piękny otwór muzyczny. Mali kompozytorzy stworzyli dla swoich koleżanek i kolegów utwór współczesny.

1/1

KWIECIEŃ 2019

AUDYCJE MUZYCZNE O STANISŁAWIE MONIUSZCE

 

Rok 2019 został ustanowiony Rokiem Moniuszki, z tej okazji zostaliśmy zaproszeni przez Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim do projektu artystycznego upamiętniającego tego wspaniałego Kompozytora.

"Kozak", "Złota rybka", czy aria ze Strasznego Dworu - wybrzmiały w przedszkolach w Gminie Łysomice dla upamiętnienia Stanisława Moniuszki.

 

Quiz muzyczny na zakończenie audycji potwierdził, ze postać Kompozytora znalazła uznanie również u najmłodszych :)

23.04.2019
(fotorelacja z: przedszkole-jelonek.pl)

1/1

1/1

MAJ 2019

Audycja muzyczna

"SZANTY - ahoj żeglarze!"

Zdecydowanie trzeba powiedzieć, że podczas naszej majowej audycji

"SZANTY - ahoj żeglarze!" czuć lato :)

Dziś z aparatem odwiedziliśmy uczniów Szkoły Podstawowej w Łysomicach.

Dzieci usłyszały hity szantowe, poznały instrumenty: skrzypce i gitarę basową oraz same wczuły się w rolę małych żeglarzy :)

MAJ 2019

OPRAWA MUZYCZNA

PIKNIKÓW RODZINNYCH

 

Wiosna jest radosnym czasem pikników i festynów rodzinnych organizowanych w przedszkolach               i szkołach.

W tym roku graliśmy już na festynach w stylu szanty, country i na ludowo.

29 maja odwiedziliśmy Przedszkole BIM BAM BINO w Aleksandrowie Kujawskim i wraz                               z przedszkolakami i ich rodzicami śpiewaliśmy piosenki i przyśpiewki ludowe :)

Źródło fotorelacji: www.aleksandrow.bimbambino.pl

1/1

1/1

CZERWIEC 2019

Audycja muzyczna

"KSYLOFON i przyjaciele"

 

Muzycy WTS na pożegnanie roku szkolnego pokazali dzieciom świat instrumentów perkusyjnych. Ich ilość i brzmienie było miłym zaskoczeniem dla najmłodszych. Jednak największe zainteresowanie wzbudził tytułowy bohater audycji - ksylofon.

Hitem okazał się utwór wykonany na urządzeniach biurowych... tak tak! to nie pomyłka - na urządzeniach biurowych :)

Oklaskom na zakończenie audycji nie było końca.

7.06.2019 Przedszkole Miejskie nr 10 w Toruniu

1/1

KONKURS "Gitara z wyobraźnią 2019"

ogłaszamy za rozstrzygnięty!

18 czerwca odbyła się kolejna edycja konkursu, w którym uczestnicy Szkoły Gitary mogli zaprezentować przed szerszym gronem zdobyte przez lata nauki umiejętności gry na gitarze. Gitarzyści wykonali 2 utwory: obowiązkowy i dowolny.

Jury w składzie: p.Dorota Szymeczko, p.Jarosław Szymeczko oraz p.Tomasz Kurjata wyłonili zwycięzcę Konkursu - w tym roku główna nagroda - gitara elektryczna trafiła do Marysi. Piotruś i Stanisław otrzymali Wyróżnienia oraz nagrodę w postaci pulpitu do nut.


Wszyscy uczestnicy zajęć gitarowych otrzymali Dyplomy i podarunek - stojak na gitarę.

Niesamowitą niespodzianką okazał się występ uczennic warsztatów ukulele: Agaty, Leny i Julki wraz z nauczycielem panem Tomkiem. Dodajmy, że grupa ukulele utworzyła się w marcu a już dziewczynki debiutowały przed publicznością.
Uczestniczki warsztatów ukulele odebrali z rąk pana Jarka Dyplomy oraz upominek w postaci - pulpitu do nut :)

Dziękujemy Wam za obecność i już dziś zapraszamy na Konkurs "Gitara z wyobraźnią 2020"

1/1

1/1

WRZESIEŃ 2019

„MUZYKA LATYNOAMERYKAŃSKA”

Podczas wrześniowej audycji usłyszeliśmy utwory z kręgu muzyki latynoamerykańskiej. Te gorące rytmy na pewno przywołały wspomnienia z wakacji! Dzieci dowiedziały się jak brzmi Cha Cha, Rumba, Salsa i Mambo oraz poznały instrumenty perkusyjne, charakterystyczne dla tej muzyki jak również kontrabas i gitarę. Nie zabrakło wspólnej zabawy i śpiewu.

PAŹDZIERNIK 2019

„KASZUBSKA MUZYKA LUDOWA”

W październiku zabraliśmy dzieci w muzyczną podróż na Kaszuby! Ten piękny region obfituje w piękną przyrodę i bardzo bogatą kulturę ludową. Charakterystyczne instrumenty – Diabelskie skrzypce i burczybas oraz piosenki ludowe śpiewane w gwarze kaszubskiej ukazały dzieciom ten piękny region Polski. Ponadto wspólnie z dziećmi zaśpiewaliśmy piosenkę po kaszubsku.

PAŹDZIERNIK 2019

UKULELE DAY

Za nami dzień otwarty ukulele ale nic straconego - zapraszamy Dzieci i Dorosłych na zajęcia oraz konsultacje - wciąż tworzy się nasz super skład.

LISTOPAD

„POLSKA – MOJA OJCZYZNA”

Jak co roku listopadowe spotkanie z dziećmi nawiązują do Święta Niepodległości obchodzonego 11 listopada. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych buduje w małych polakach postawę patriotyzmu i przywiązanie do naszej Ojczyzny. Podczas naszego koncertu wspominamy o 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Toruń, które przypada 18 stycznia 2020r.

„IDĄ ŚWIĘTA CZYLI WSPÓLNE KOLĘDOWANIE”

Podczas grudniowego spotkania dzieci dowiedziały się jak przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia – co trzeba ugotować, co zaśpiewać i o czym nie zapomnieć. Było dużo niespodzianek, między innymi Worek Świętego Mikołaja, z którego wypadły nie tylko prezenty. Wspólnie śpiewne kolędy pozwolą wszystkim poczuć niezapomniany klimat świąt...

© 2023 by ABC After School Programs. Proudly created with Wix.com

  • w-facebook

adres: Zespół Szkół Nr 8ul. Łyskowskiego 28, sala 200.87-100 Toruń | tel.: 605 731 737, 605 731 613 | e-mail: kontakt@wtsart.pl |

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now