WARSZTATY

TANECZNE

Warsztaty tańców tradycyjnych

polskich i europejskich

"Każdy taniec

jest odkryciem nas samych"

 

Marta Graham


Tańce tradycyjne bezpośrednio wiążą się z kulturą danego kraju. Poprzez ruch i zabawę pełniły w społeczeństwie funkcję integrującą, obrzędową oraz dostarczały sporo uciechy. Za pomocą prostych kroków przenoszą grupę w świat, w którym każdy tańczyć może. Podczas warsztatów grupa poznaje wybrany taniec tradycyjny od podstaw – uczy się kroków, ruchów i figur tanecznych charakterystycznych dla danego tańca, świetnie się przy tym bawiąc. Stopień trudności dostosowany jest do wieku dzieci, tak aby podczas jednego spotkania w pełni opanować wszystkie figury. Poznane tańce tradycyjne w ciekawy i atrakcyjny sposób pozwalają poznać kulturę Polski i innych krajów Europy. Dodatkowo można je wykorzystać podczas różnych uroczystości lub spotkań z rodzicami.

 

  • Zajęcia prowadzi wykwalifikowany instruktor, któremu towarzyszy akompaniator grający na akordeonie

  • Zajęcia przeprowadzamy na miejscu w szkole.

 

CZAS TRWANIA: 45-60 min.

INSTRUKTOR TAŃCA: Magdalena Cysewska

 

 

KUJAWY.  TAŃCE TRADYCYJNE Z NASZEGO REGIONU

Kujawiak-w prostym układzie oraz tańczone trójkami Dyny, to dawniej bardzo popularne tańce kujawskie. Powszechnie znane melodie i piosenki, do których tańczą dzieci, takie jak: „Czerwone jabłuszko” czy „Ja, Kujawiak” poza wartościami edukacyjnymi dostarczają sporo radości uczestnikom warsztatów.

 

BESKID ŚLĄSKI. TAŃCE I ZABAWY GÓRALI Z BESKIDÓW

 Nietypowe, inne niż wszystkie tradycyjne tańce, gdzie żywiołowe, oparte głównie  na podskokach kroki sprawiają ogromną radość i są nielada wyzwaniem dla kondycji  zarówno dzieci jak i nauczycieli.

 

FRANCJA. TAŃCE TRADYCYJNE I INTEGRACYJNE  FRANCJI

 Koło Syrkasyjskie i La Chapelloise to tańce oparte na prostych krokach, tańczone w parach po kole ze zmianą partnerów. Doskonale nadają się jako zabawa integracyjna zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

 

 

Góry
Góry
press to zoom
Tradycja
Tradycja
press to zoom
Kujawy
Kujawy
press to zoom
cud natury
cud natury
press to zoom
kultura
kultura
press to zoom
natura
natura
press to zoom