Zajęcia plastyczne mają za zadanie odkrywanie potencjału twórczego,

który jest w każdym z nas oraz rozwijanie umiejętności manualnych, współtworzenia w grupie, a także czerpania przyjemności z inspirującej twórczej atmosfery.

 

Zapraszamy wszystkich, którzy nie potrafią malować i rysować a także tych, którzy potrafią by rozwijali swoje zdolności pod okiem zawodowych plastyków!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WARSZTATY

PLASTYCZNE

PLAS-TIK, PLAS-TAK

 

Zajęcia ogólnoplastyczne, ogólnorozwojowe — to zajęcia

z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, mających na celu rozwój wrażliwości plastycznej i kolorystycznej, umiejętności postrzegania form wizualnych, przetwarzania tych form, umiejętność obserwacji. Są to zajęcia          na których można wyrazić się poprzez ekspresję plastyczną. Będziemy uczyć się odbierać i rozumieć sztukę współczesną.

 

Zapraszamy również osoby niepełnosprawne.

 

Zajęcia grupowe, ale z podejściem indywidualnym do każdego ucznia (możliwe wszelkie działania: malowanie, rysowanie, frotaże, kolaże, tkactwo, papieroplastyka, wydzieranki, układanki itp.).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WY-TWORKI

 

Zajęcia z rozwijania wyobraźni twórczej, prowadzone z wykorzystaniem metod aktywizacji wyobraźni twórczej, twórczego myślenia i kreatywności. Uczestnicy poznają podstawy malarstwa i rysunku, różne techniki malarskie, między innymi malowanie na szkle i porcelanie. Ponadto podczas zajęć będą wykorzystywane techniki multimedialne takie jak animacja poklatkowa, camera obscura, light       writing itd. Zajęcia te nauczą i zachęcą Was do twórczego wyrażania siebie, obudzą w Was pasję i zamiłowanie do wypowiedzi poprzez środki plastyczne, przez obraz. Pokażemy możliwości wspólnych działań, nawet całych rodzin.

 

Zobaczycie, jak twórczo i ciekawie można spędzać czas!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ARTOTEKA

 

ZAJĘCIA PRZYGOTOWAWCZE do szkół plastycznych i uczelni artystycznych. Zajęcia prowadzone przez profesjonalistów, pomogą Ci przygotować się do egzaminów wstępnych do liceów plastycznych, bądź na studia artystyczne.

 

Pomożemy Ci przygotować teczkę prac na egzaminy wstępne (na kierunki: rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba, edukacja artystyczna, konserwacja, architektura).

 

Zajęcia z rysunku, malarstwa, rzeźby oraz kompozycji, również możliwość indywidualnych zajęć i konsultacji.