Teatr   Tańca

Wszystko co chcesz powiedzieć można wyrazić tańcem, wtedy jest to proste i łatwe”

 

Heywood Broun

TEATR TAŃCA

 

Na zajęciach koncentrujemy się głównie na ćwiczeniach z zakresu tańca współczesnego, jazzowego, a także są na podstawach technik tańca modern (Marthy Graham, Merce Cunninghama i Jose Limona), a także technik tańca klasycznego – rozwijają one umiejętność pracy z własnym ciałem, poprawiają kondycję, uczą pokonywania i wykorzystywania przestrzeni.

 

W czasie zajęć dzieci uczą się nawiązywania kontaktu z rówieśnikami, poprzez ruch niwelują napięcia mięśniowe czy emocjonalne, odreagowują stres. Zajęcia taneczne rozwijają poczucie rytmu i uwrażliwiają dzieci na muzykę, ponadto zaspokajają dziecięcą potrzebę ciągłej aktywności fizycznej.

 

W trakcie zajęć zajmiemy się też kształtowaniem kreatywności i ekspresji ruchu, duży nacisk położony będzie na poszukiwanie nowych form wyrażania siebie na scenie, dlatego praca często będzie opierała się na improwizacji ruchowej. W dalszej perspektywie grupa będzie realizować spektakle taneczne pod okiem instruktora, a nawet brać udział w festiwalach i konkursach.

TEATR

   TANIEC

Proponowany program zajęć jest przeznaczony do realizacji w dwóch grupach dzieci w wieku szkolnym:

 

I GRUPA: 7 – 9 lat

II GRUPA: 10 – 13 lat

 

Od uczestników oczekiwane jest zaangażowanie

i gotowość do działania artystycznego :)

Zajęcia prowadzi: Natalia Szałkowska

Zapraszamy do zapoznania się wizytówką naszej pani instruktor tańca

w zakładce O NAS - ZESPÓŁ

ZAINTERESOWANY?

Napisz do nas: kontakt@wtsart.pl